kontrakt bez atu

GraBrydz.com

> Strona startowa

Ale brydz!

FAQ

1. Czy gram z robotem? Gram z komputerem czy z prawdziwymi graczami?

Grasz z robotami, które wykorzystuja nie tylko swoja sztuczna inteligencje, lecz takze setki milionów decyzji podjetych wczesniej przez zywych graczy. W przypadku gier logicznych roboty maja swoje ograniczenia i zaden nie jest w stanie oddac subtelnosci gry czlowieka, dlatego przyjelismy odwrotne zalozenie: to roboty sa wspomagane przez ludzi.
Kiedy program ma podjac decyzje, szuka w bazie danych decyzji gracza-czlowieka, która najbardziej przypomina dana sytuacje. W ciagu trzydziestu lat zbudowalismy bowiem baze kilkuset milionów rozdan. Dlatego staly gracz moze stwierdzic kiedys, ze jego przeciwnik rzuca te sama karte, która on sam zagral kilka lat wczesniej. Granie jest najlepszym sposobem na rzetelne sprawdzenie swoich umiejetnosci, bo przeciwnicy-roboty nie moga wymieniac miedzy soba informacji bez twojej wiedzy.

2. Jak to się dzieje, że przy tym samym rozdaniu robot licytuje i wistuje różnie przy różnych stolikach?

Robot uwzględnia ludzkie decyzje graczy-ludzi (patrz pytanie nr 1), którzy rozegrali rozdanie na pozycji innej niż South. W trakcie zawodów dwóch graczy może licytować różnie przy tych samych kartach.
To charakterystyczne dla naszego serwisu rozwiązanie najlepiej oddaje specyfikę rzeczywistej gry; w innych serwisach roboty zagrywają zawsze tymi samymi kartami, co nie odzwierciedla różnorodności ludzkich zachowań.

3. Jak przejrzeć rozdanie? Jak sprawdzić punktację? To ja wziąłem lewę, a gra mój przeciwnik?!

W razie wątpliwości możesz sprawdzić protokół zapisu i przebieg rozgrywki odzywka po odzywce i lewa po lewie, klikając w białą tabelę wyników.

4. Chcę zrozumieć strategię mojego partnera i moich przeciwników. Gdzie znajdę informacje na ten temat?

Czy czytasz komentarze do odzywek? Aby zrozumieć konwencję odzywki, kliknij kartonik licytacyjny znajdujący się na stole.

5. Czy mogę wybrać swoją konwencję?

Ponieważ robot uwzględnia decyzje graczy-ludzi (patrz pytanie nr 1), dla zachowania spójności wybraliśmy jedną konwencję: starsza piatka, 1BA 15-17 PH, 2BA 20-21 PH, 2karo forsujace do dogranej, silne nieokreslone 2trefl, slabe 2kier i 2pik, Stayman, Blackwood 30-41, Cue-bid, Relay, maly i duzy Teksas,.

6. Czy robot podejmuje zawsze najlepszą decyzję z możliwych? Czy celem waszego serwisu jest uczenie gry?

Nasz serwis nie ma charakteru edukacyjnego. Decyzje robota nie muszą być najlepsze. Opierają się one na decyzjach graczy-ludzi (patrz pytanie nr 1), które mogą być dobre lub złe. Aby poznać dobre i złe strategie, warto przeglądać wyniki innych stolików. Najlepszym sposobem na podnoszenie umiejętności jest trening!

7. Czy można ponownie rozegrać rozdanie? Jak mogę poprawić swój sposób rozgrywania?

Jak w prawdziwych zawodach: zagrana karta nie może zostać cofnięta.

8. Kaseta licytacyjna i karty są za małe. Co mam zrobić?

Spróbuj wyregulować rozmiary wyświetlania, używając trybu lupy (na wielu komputerach kombinacja klawiszy Ctrl + lub Ctrl -) albo zoomu w menu przeglądarki. Po każdym ustawieniu trzeba odświeżyć stronę.

9. Zagrywki następują po sobie zbyt szybko, nie mam czasu pomyśleć. Maszyna rozgrywa za mnie. Czy można zwolnić tempo rozgrywania partii?

Możesz grać we własnym tempie, dostosowując preferencje użytkownika (biała strzała na czerwonym tle w górnym lewym rogu zielonego stolika).

10. Jak obejrzeć poprzednią lewę? Gdzie są zdobyte lewy?

Kliknij lewę, aby obejrzeć jej zawartość.

11. Serwis źle działa

Jeśli masz problemy techniczne lub z wyświetlaniem, możesz tak jak w większości innych serwisów spróbować odświeżyć stronę ze spisem treści serwisu. W tym celu w większości przeglądarek wystarczy kliknąć kolistą strzałkę, która zazwyczaj znajduje się u góry przy pasku adresu. Jeśli to nie pomoże, możesz wykasować historię przeglądarki i przestać używać zakładki zawierającej link do starej wersji serwisu. Jeśli to konieczne, usuń pliki cookies.


wróc do spisu tresci